Toukokuun lopussa julkaistut Matin-Tuvan uudet nettisivut saivat runsaasti kehuja. Ylistävissä kommenteissa kiiteltiin erityisesti mobiilitoimivuutta, selkeyttä, tyylikkyyttä ja persoonallisuutta. Tässä muutamia poimintoja:
- ”Hienot ja tyylikkäät sivut, vanhaa nostalgiaa sekä uutta potkua samassa paketissa. Tykkään.”
- ”Olipa komiat sivut. Helppo käyttää ainakin tabletilla.”
- ”Hyvät sivut myös mobiilissa!”
- ”Erittäin tyylikkäät ja kiinnostavat sivut, oikein kiva että myös itse elokuvateatterista on tietoa ja kuvia. Elokuvat ovat selkeästi ja vaivattomasti esillä. Oikein onnistuneet sivut, kiitos.”
- ”Hyvin toimii sivut mobiiliversiossakin. Filmiä ja valoa -festarit saivat myös ansaitusti omat sivunsa. Hyvä uudistus kaikin puolin!”
- ”Hyvät ja toimivat (myös mobiilissa). Hieno ”länkkärifontti” pääotsikossa.”
- ”Hienot ja selkeät sivut.”
- ”Selkeät ja tyylikkäät!!”
- ”Iso harppaus eteenpäin! Tosi hieno juttu, ja hieno on teatterikin. Hyvin löytyy kaikki tarvittava tieto uudelta sivustolta, oikein ovat selkeät ja ihan teidän näköiset.”
Facebookissa sivustouudistusta kommentoineiden kesken arvottiin lahjakortteja Matin-Tupaan (yksi lahjakortti / voittaja). Arpaonni suosi seuraavia: Virpi Järvi, Niina Maunuksela ja Eva Äyri. Onnittelut voittajille ja kiitos kaikille mukavista palautteista!